Cukier na poziomie!

Cukrzyca jest określana mianem choroby cywilizacyjnej.

Może przybierać postać stałego schorzenia, które wymaga ciągłej kontroli i leczenia, jednak są zdiagnozowane przypadki, gdy trwa wyłącznie okresowo (np. cukrzyca ciężarnych kobiet). I choć jest to groźna choroba, to można ją ujarzmić i żyć w zgodzie. W dodatku – przymykając na chwilę oko na aspekty medyczne, można się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o cukrzycy!

 

Codziennie lekarze i technolodzy odkrywają coraz to nowsze fakty o tym schorzeniu. Z dużą dozą pewności możemy postawić tezę, że wiedza ta jednak wciąż jest zbyt mała w stosunku do rozmiarów, rodzajów i przebiegu tej choroby. Jednych ona przeraża, innych fascynuje. Choć trzeba pamiętać, że nieleczona cukrzyca może prowadzić do groźnych następstw, a nawet śmierci, to dla ułatwienia, warto zapoznać się z „ciekawostkami”, które mogą pomóc w przebiegu i leczeniu tego schorzenia.

 

Już w starożytności doświadczono tej choroby

Cukrzycę nazywamy chorobą cywilizacyjną, XXI wieku, to jednak mało jest w tym prawdy (powiedzmy, połowicznie). Jak się okazuje, problemy znane są od tysiącleci! Już w starożytności powstały pierwsze wzmianki o chorobie (nawet z 1550 roku p. n. e.), kilka wieków później Demetriusz z Apamei wprowadził termin „diabetus”, a 100 lat po narodzeniu Chrystusa, powstał pierwszy opis cukrzycy jako choroby, który do dzisiaj jest bardzo aktualny. Fascynujące, prawda?

 

Prawie 50% diabetyków nie jest świadoma swojej choroby

O tym, że Polacy lubią leczyć się w Internecie jest głośno. Jednak wciąż odwlekamy tradycyjną i najczęściej najskuteczniejszą diagnostykę, która jest w stanie odpowiedzieć nam na wiele pytań. Proste badanie krwi pozwoli określić czy coś jest na rzeczy. Jednak zdecydowana większość naszych bliskich tego nie robi. W rezultacie co drugi chory nawet nie jest tego świadom. Skoro nie ma objawów, to trzeba się martwić? Tak! Właśnie nieleczeni są narażeni na powikłania.

 

Zakwaszenie organizmu ma wpływ na przebieg cukrzycy!

Dużo w ostatnich miesiącach mówi się o zakwaszeniu organizmu i jak się okazuje, może mieć wpływ na przebieg cukrzycy – choć jest to raczej.. efekt uboczny. Jak wiadomo, trzustka najbardziej narażona jest na kwasowe pH, ale jeżeli będziemy je neutralizować (np. poprzez picie wody alkalicznej), jony wapnia będą neutralizować ten stan. Gdy działa to w drugą stronę – organizm odczuwa niedobór tego pierwiastka, zmniejsza się wydzielanie insuliny, co daje początek problemom z przedostaniem się glukozy do komórek, a ta wędruje do.. krwioobiegu, gdzie wchodzi w reakcję z hemoglobiną.

 

Kwasowe pH wpływa też na gęstość krwi, a tym samym nasz organizm z trudnością usuwa szkodliwe substancje i związki. Zaczynają się gromadzić w naczyniach krwionośnych i droga do kolejnych schorzeń jest bardzo prosta. Dlatego niekiedy warto uwierzyć w reklamy i sprawdzić w jaki sposób samodzielnie odkwaszać organizm i pozytywnie wpływać na swoje

 

Zobacz, jak zainstalować w swoim domu źródło alkalicznej wody >>

About the author: jonizatory_admin

Zamów Rewitalizator w naszym
sklepie internetowym:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

TOP