Dna moczanowa – sposoby na jej leczenie

Choroby reumatyczne mogą dotknąć niemal każdego – dlatego warto poznać najważniejsze fakty o podagrze (dna moczanowa). Ta choroba obejmuje swoim działaniem duże palce u stóp, a jej przebieg jest bardzo gwałtowny i niezwykle bolesny. Każdy ruch stawem, który jest wręcz nieunikniony podczas chodzenia, jest dotkliwie przez nas odczuwany.

Skąd się bierze dna moczanowa? Jakie jest jej pochodzenie i czy można uniknąć tych bolesnych dolegliwości? Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym miejscu.

 

Przyczyny podagry

Wielu lekarzy uważa, że za przyczynę dny moczanowej odpowiada podwyższony poziom kwasu moczowego. Jako, że nie ma on miejsca do samoistnego usunięcia się z organizmu, najczęściej zaczyna odkładać się tam, gdzie mu najłatwiej – czyli w stawy, ścięgna i tkanki łączne. Już w trakcie procesu można zauważyć widoczne zmiany – obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość. Jednak skąd w organizmie tyle kwasu moczowego? Najczęściej bezpośrednią przyczyną jest po prostu.. niewłaściwa dieta, spożywanie zbyt dużej liczby produktów bogatych w puryny. Gdzie je znajdziemy? W napojach gazowanych, owocach morza, alkoholu czy w mięsach. Warto więc zamienić napoje gazowane na wodę alkaliczną, która pomoże odkwasić Twój organizm. Taką wodę otrzymasz używając Rewitalizatora Alkalizującego Wodę Purest.

Jak się okazuje, dna moczanowa może być też przekazywana genetycznie, z pokolenia na pokolenie. Dlatego, jeżeli w rodzinie występowały przypadki choroby Lescha-Nyhana, lepiej się mieć na baczności. Osoby otyłe, z chorobami wieńcowymi, nadciśnieniem tętniczym czy cukrzycą, również są w grupie ryzyka.

 

Jak objawia się dna moczanowa?

Obrzęk, zaczerwienienie, tkliwość – to pierwsze objawy, które wskazują nam, że coś się dzieje. Jednakże dopiero nawracające ataki stawów, które są bolesne – tutaj powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Zwykle zaczyna się od dużego palca u stopy, jednakże może również objąć staw skokowy, nadgarstki czy nawet palce u rąk! Ataki najczęściej zaczynają się w nocy i trwają do kilku godzin. Mogą mu także towarzyszyć takie objawy jak – gorączka, zmęczenie.

Podagrę można podzielić na kilka etapów, ponieważ często rozwija się długo i przy pierwszych możemy odczytać ją błędnie. Dlatego tak ważna jest wizyta u lekarza.

  • okres bezobjawowej hiperurykemii,
  • ataki ostrych napadów zapalenia stawów,
  • okresy, występujące między napadami,
  • zaawansowana podagra.

 

Jak leczyć dnę moczanową?

Im wcześniej wykryje się dnę moczanową, tym lepsze rokowania na przyszłość i łatwiejsze leczenie. Dlatego, jeżeli zauważy się pierwsze oznaki, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który skieruje nas na kolejne badania i do odpowiednich specjalistów. Dopiero tak naprawdę wyniki badań i konsultacja z reumatologiem pozwala na obranie odpowiedniej kuracji. W międzyczasie, jeżeli ból doskwiera, warto przykładać sobie zimne okłady oraz jak najmniej narażać miejsca, które bolą. Poza leczeniem farmakologicznym, trzeba też przyjrzeć się własnej diecie i wyeliminować produkty, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Warto również pamiętać o piciu alkalicznej wody, która pomaga w odkwaszeniu organizmu.
Używając Rewitalizatora Alkalizującego Wodę Pureast możesz cieszyć się alkaliczną wodą w Twoim domu.

 

About the author: jonizatory_admin

Zamów Rewitalizator w naszym
sklepie internetowym:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

TOP