Po co tyle wody?

Woda jest głównym źródłem energii komórek, jest substancją je wiążącą. Woda to środek transportu i rozpuszczalnik dla tlenu i substancji odżywczych, ale także dla toksyn i resztek przemiany materii w komórkach. Woda zwiększa ilość tlenu dostarczanego z płuc do komórek oraz koordynuje pracę mózgu (w 85% składającego się z wody) z pracą ciała.

Jakie odwodnienie?

Nieodpowiednie nawodnienie organizmu może powodować wiele problemów zdrowotnych, od przemęczenia i bólu głowy czy zaburzeń koncentracji, poprzez otyłość, depresję, zaburzenia snu, zaburzenia hormonalne, aż po ciężkie schorzenia układu trawiennego, sercowo-naczyniowego, hormonalnego, a nawet śmierć. Już 5% odwodnienie stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia.

Co to znaczy, że woda jest zjonizowana?

Zjonizowana woda alkaliczna posiada słaby ładunek elektryczny, jest bezwonna, delikatna w smaku i miękka. Jest ona naturalnym środkiem pobudzającym i regenerującym. Dzięki temu, że ma niskie napięcie powierzchniowe (mało cząstkowe klastry), jest lepiej przyswajalna, lepiej nawadnia i chroni nasze organizmy. Woda alkaliczna pomaga odkwaszać nasze ciała, poprawia samopoczucie i przeciwdziała starzeniu się organizmu.

Dlaczego trzeba dbać o kwasowość organizmu?

We współczesnym świecie, pełnym stresu, pośpiechu i pożywienia niskiej jakości, które zakwaszają nasze organizmy, bardzo ważne jest oczyszczanie z nadmiaru tych kwasów. Zakwaszenie organizmu prowadzi do alergii, chorób przewlekłych, obniżenia odporności, a także do ciężkich chorób, takich jak nowotwory czy cukrzyca.

Co to jest deklastracja?

Woda ma niezwykłą właściwość – jej cząstki łącza się w struktury, zwane klastrami. Klastry wody żywej – zjonizowanej łączą się w klastry złożone z 5-6cząstek, a tej w naszych wodociągach z 10 do 15 cząstek, co powoduje, że woda zjonizowana jest lepiej przyswajalna, bardziej ‘miękka’ i lepiej przedostaje się przez membrany naszych komórek, dzięki czemu od razu uczestniczy w ich procesach życiowych. Woda zjonizowana, dzięki temu, że składa się z mniejszych klastrów, jest od razu przyswajana, nie marnuje naszej energii.

Czym jest ORP?

ORP, czyli Potencjał Oksydacyjno-Redukcyjny (z ang. Oxydation Reduction Potential) określa zdolność substancji do zabierania lub oddawania elektronów. Jeśli współczynnik ORP jest dodatni, oznacza to, że nasza substancja jest utleniaczem – wolnym rodnikiem zabierającym elektrony, jeśli natomiast ORP jest ujemne, nasza substancja oddaje elektrony. ORP organizmu ludzkiego waha się między -50 a -200mV (milivolty).

Jak długo można przechowywać wodę z niskim ORP?

Woda o ujemnym ORP ma niestety krótki termin, oznacza to, że taki stan elektryczny w wodzie po jej zjonizowaniu utrzymuje się tylko do 24-36h, zatem najlepiej jest pić świeżo zjonizowaną wodę. Z tego powodu trudno byłoby kupić alkaliczną wodę zjonizowaną w butelkach, która utrzyma niskie, ujemne ORP.

Co to jest ultrafiltracja?

Ultra fltracja pomaga usunąć z wody zanieczyszczenia mechaniczne oraz mikroorganizmy (bakterie i wirusy) o przekroju do 0,02um nie pozbawiając wody jej składników mineralnych. Membrana kapilarna zbudowana jest z włókien polipropylenowych (kapilar), w ściankach których wydrążone są mikro kanały, których średnica zmniejsza się od zewnątrz do wnętrza włókna. Dzięki temu większe cząstki zanieczyszczeń zatrzymywane są na zewnętrznej powierzchni kapilar, a mniejsze w ich wnętrzu
TOP